10 Najlepszych Firm Samochodowych Na Świecie W 2022 Roku

author
10 minutes, 37 seconds Read

Tutaj możesz zobaczyć listę 10 najlepszych firm samochodowych na świecie. No 1 Automobile Company na świecie ma przychody w wysokości ponad 280 miliardów dolarów, a udział na rynku wynosi 10,24%, a następnie No 2 z przychody w wysokości 275 miliardów dolarów.

Oto lista najlepszych marek samochodów na świecie.

Lista 10 Firm Motoryzacyjnych Na Świecie

Oto lista 10 firm samochodowych na świecie. Toyota jest największą firmą motoryzacyjną na świecie, opartą na Turnover.

1. Toyota

Toyota jest jednym z największych producentów pojazdów i jedną z najbardziej znanych firm na świecie. Do końca XIX wieku, Sakichi Toyoda wymyślił pierwszą japońską energię elektryczną, rewolucjonizującą przemysł tekstylny kraju. Firma jest największa na liście motoryzacja najlepszych marek samochodów na świecie.

Założenie Toyoda Automatic Loom Works nastąpiło w 1926 roku. Kiichiro był również innowacją, a jego wizyty w Europie i USA w latach dwudziestych wprowadziły go do przemysłu motoryzacyjnego. Toyota jest jedną z wiodących marek samochodów na świecie.

Zysk: 281 mld dolarów

udział rynkowy: 10,24 proc.

Samochód wyprodukowany: 10,466,051 jednostek

Kraj : Japonia

Z 100 tysięcy funtów, które Sakichi Toyoda otrzymała za sprzedaż patentów swojego automatycznego łomu, Kiichiro założył założenie Toyota Motor Corporation, która została założona w 1937 roku. Toyota znalazła się na liście 10 najlepszych firm samochodowych na świecie.

Jedną z największych legacji pozostawionych przez Kiichiro Toyoda, oprócz samego TMC, jest Toyota Production System. Filozofia Kiichira „tylko w czasie” – produkująca tylko dokładne ilości już zamówionych przedmiotów z absolutnym minimumem odpadów – była kluczowym czynnikiem w rozwoju systemu. Stopniowo system produkcji Toyota zaczął być przyjęty przez przemysł motoryzacyjny na całym świecie.

Marka Volkswagen jest jednym z najbardziej udanych producentów samochodów na świecie. Główna marka Grupy utrzymuje obiekty w 14 krajach, gdzie produkuje pojazdy dla klientów w ponad 150 krajach. Volkswagen Passenger Cars dostarczył rekordowe 6,3 miliona pojazdów na całym świecie w 2018 roku (+0,5%). Firma jest jedną z najlepszych marek samochodów na świecie.

Wizją Volkswagen Passenger Cars jest „przeprowadzanie ludzi i prowadzenie ich do przodu”. Strategia „TRANSFORM 2025+” koncentruje się zatem na globalnej inicjatywie modelu, dzięki której marka ma na celu prowadzenie innowacji, technologii i jakości w segmencie objętości. Znajduje się na drugim miejscu na liście 10 najlepszych firm samochodowych.

Zysk: 275 mld dolarów

udział rynkowy: 7,59 %

Samochód wyprodukowany: 10,382,334 jednostek

Kraj: Niemcy

Podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) w Frankfurcie marka Volkswagen Passenger Cars zaprezentowała swój nowy design marki, który tworzy nowe globalne doświadczenie marki. Koncentruje się to na nowym logo, które ma płaski dwimenzionalny design i jest ograniczone do jego podstawowych elementów dla bardziej elastycznego użytkowania w aplikacjach cyfrowych.

Dzięki nowemu designowi marki Volkswagen prezentuje się jako bardziej nowoczesny, bardziej ludzki i bardziej autentyczny. Oznacza to początek nowej ery dla Volkswagena, której aspekt produkcyjny jest reprezentowany przez całkowicie elektryczny ID.3. Jako pierwszy model w ID. linii produktów, ten wysoce wydajny i w pełni połączony samochód zero emisji oparty jest na Modular Electric Drive Toolkit (MEB) i będzie na drodze od 2020 roku. Volkswagen ogłosił w 2019 roku, że chce również udostępnić MEB innym producentom.

Lifestyle-oriented T-Roc Cabriolet rozszerzył tę popularną gamę modeli crossover w roku sprawozdawczym. Przez ponad cztery dekady Golf był najbardziej udany samochód w Europie. Osiąta generacja bestsellerów została uruchomiona pod koniec roku sprawozdawczego: cyfrowa, połączona i intuicyjna do obsługi. Nie mniej niż pięć wersji hybrydowych elektryfikuje klasę kompaktową. Dostępna jest obsługa jazdy do prędkości 210 km/h.

3. Daimler Ag

Firma jest jednym z największych producentów samochodów premium i największym na świecie producentem pojazdów komercyjnych z globalnym zasięgiem. Firma zapewnia również finansowanie, leasing, zarządzanie flotą, ubezpieczenia i innowacyjne usługi mobilności. Trzecie największe na liście najlepszych firm motoryzacyjnych na świecie

Zysk: 189 mld dolarów

Daimler AG jest jedną z największych na świecie firm motoryzacyjnych. Trzy legalnie niezależne spółki akcyjne działają w ramach spółki matki Daimler AG: Mercedes-Benz AG jest jednym z największych producentów samochodów premium i wagonów. Wszystkie działania Daimler Trucks & Buses prowadzone są w Daimler Truck AG, największym na świecie producentem pojazdów komercyjnych o globalnym zasięgu.

Oprócz długotrwałego biznesu z finansowaniem pojazdów i zarządzaniem flotą, Daimler Mobility jest również odpowiedzialna za usługi mobilności. Założyciele firmy, Gottlieb Daimler i Carl Benz, stworzyli historię z wynalazkiem samochodu w roku 1886.

Cztery Ford

Ford Motor Company (NYSE: F) to globalna firma z siedzibą w Dearborn w stanie Michigan. Ford zatrudnia około 188.000 osób na całym świecie. Ford znalazł się na czwartym miejscu na liście 10 najlepszych firm samochodowych na świecie.

Firma zaprojektuje, produkuje, sprzedaje i obsługuje pełną linię samochodów Ford, ciężarówek, SUV, pojazdów elektrycznych i luksusowych samochodów Lincoln, świadczy usługi finansowe za pośrednictwem Ford Motor Credit Company i zajmuje pozycje liderów w dziedzinie elektrifikacji, rozwiązań mobilności, w tym usług autonomicznych oraz usług połączonych.

Zysk: 150 mld dolarów

udział rynkowy: 5,59 %

Samochód wyprodukowany: 6 856 880 jednostek

Kraj: Stany Zjednoczone

Od 1903 roku Ford Motor Company wprowadza świat na koła. Od poruszającej się linii montażu i dnia roboczego w wysokości 5 dolarów, po fotele sojowe i ciała ciężarówek aluminiowych, Ford ma długie dziedzictwo postępów. Dowiedz się więcej o samochodach, innowacjach i produkcji, które uczyniły niebieski owal znany na całym świecie.

5 Honda

Honda rozpoczęła działalność na rynku samochodowym w 1963 roku wraz z samochodem mini T360 i samochodem sportowym S500. Większość produktów Honda jest dystrybuowana pod markami Honda w Japonii i/lub na zagranicznych rynkach. Marka jest piąta na liście najlepszych firm motoryzacyjnych na świecie.

Zysk: 142 mld dolarów

W roku budżetowym 2019 około 90% jednostek motocykli Honda na bazie grupowej zostało sprzedanych w Azji. Około 42% jednostek samochodowych Honda (w tym sprzedaży w ramach marki Acura) na bazie grupowej sprzedano w Azji, a następnie 37% w Ameryce Północnej i 14% w Japonii. Około 48% jednostek produktów elektrycznych Honda na bazie grupy sprzedano w Ameryce Północnej, a następnie 25% w Azji i 16% w Europie.

Honda produkuje główne komponenty i części używane w swoich produktach, w tym silniki, ramy i transmisje. Inne komponenty i części, takie jak wchłanianie wstrząsów, sprzęt elektryczny i opony, są zakupione od wielu dostawców.

6. General Motors

General Motors podnosi granice transportu i technologii od ponad 100 lat. GM jest jedną z najlepszych marek samochodów na świecie. Firma ma siedzibę w Detroit, Michigan, GM jest:

Ponad 180 tys. osób

6 kontynentów

23 strefy czasowe

Mówienie 70 języków

Jako pierwsza firma motoryzacyjna, która masowo produkuje przystępny samochód elektryczny, a jako pierwsza, która opracowała elektryczny starter i torby powietrzne, GM zawsze podnosiła granice inżynierii. GM zajmuje 6. miejsce na liście 10 najlepszych firm motoryzacyjnych na świecie.

Zysk: 137 mld dolarów

Samochód wyprodukowany: 6 856 880 jednostek

Kraj: Stany Zjednoczone

GM jest jedyną firmą posiadającą w pełni zintegrowane rozwiązanie do produkcji samodzielnych pojazdów na skalę. 2,6 miliarda kilometrów elektrycznych zostało napędzanych przez kierowców pięciu elektrycznych modeli GM, w tym Chevrolet Bolt EV.

W 14 ostatnich uruchomieniach nowych pojazdów, The Company obniżyła średnio 357 funtów na pojazd, oszczędzając 35 milionów galonów benzyny i unikanie 312 000 ton emisji CO2 rocznie.

7 Saic

SAIC Motor jest największą firmą samochodową wymienioną na chińskim rynku A-share (Kód akcji: 600104). Staramy się przewyższyć trendy rozwoju przemysłu, przyspieszyć innowacje i transformację oraz rozwijać się od tradycyjnego przedsiębiorstwa produkcyjnego do kompleksowego dostawcy produktów samochodowych i usług mobilności.

Biznes SAIC Motor obejmuje badania, produkcję i sprzedaż pojazdów pasażerskich i komercyjnych. Podwykonawcze firmy SAIC Motor obejmują SAIC Passenger Vehicle Branch, SAIC Maxus, SAIC Volkswagen, SAIC General Motors, SAIC-GM-Wuling, NAVECO, SAIC-IVECO Hongyan i Sunwin.

Zysk: 121 mld dolarów

SAIC Motor jest również zaangażowany w badania i rozwój, produkcję i sprzedaż części samochodowych (w tym systemów napędowych, czasy, wewnętrzne i zewnętrzne przewody, oraz podstawowe komponenty i inteligentne systemy produktów nowych pojazdów energetycznych, takich jak akumulatory, napęd elektryczny i elektronika elektryczna), usługi związane z samochodem, takie jak logistyka, e-commerce, technologia oszczędzania energii i ładowania oraz usługi mobilności, finansowanie związane z samochodem, ubezpieczenie i inwestycje, zagraniczne biznes i handel międzynarodowy, duże dane i sztuczna inteligencja.

W 2019 roku SAIC Motor osiągnęła sprzedaż 6,238 mln pojazdów, co stanowi 22,7 proc. chińskiego rynku, utrzymując się liderem na chińskim rynku samochodowym. Sprzedano 185.000 nowych pojazdów energetycznych, co stanowi roczny wzrost o 30,4 proc. i nadal utrzymuje stosunkowo szybki wzrost. Siódmy największy na liście 10 najlepszych firm motoryzacyjnych.

Sprzedano 350 000 pojazdów na eksport i sprzedaż za granicą, co oznacza roczny wzrost o 26,5 proc., co stanowi pierwsze miejsce wśród krajowych grup motoryzacyjnych. Z konsolidowanymi przychodami sprzedaży w wysokości 122.0714 mld dolarów SAIC Motor zajęła 52. miejsce na liście Fortune Global 500 2020 i zajęła siódme miejsce wśród wszystkich producentów samochodów. Został umieszczony na liście 100 przez siedem kolejnych lat.

Przeczytaj więcej o Top Automobile Company w Chinach.

8. Samochody Fiat Chrysler

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) jest projektantem, inżynierem, producentem i sprzedawcą pojazdów i powiązanych części, usług i systemów produkcyjnych na całym świecie. Wśród listy najlepszych marek samochodów na świecie.

Grupa obsługuje ponad 100 obiektów produkcyjnych i ponad 40 ośrodków badań i rozwoju oraz sprzedaje za pośrednictwem dystrybutorów i dystrybutorów w ponad 130 krajach. Firma znalazła się na liście 10 najlepszych firm motoryzacyjnych.

Zysk: 121 mld dolarów

Marka FCA obejmuje marki Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep®, Lancia, Ram, Maserati. Przedsiębiorstwa Grupy obejmują również Mopar (części samochodowe i usługi), Comau (systemy produkcyjne) i Teksid (żelazo i kasztan).

Ponadto usługi finansowania detalicznego i dystrybutora, leasingu i wynajmu w celu wsparcia biznesu samochodowego Grupy są świadczone za pośrednictwem spółek zależnych, spółek wspólnych i porozumień handlowych z instytucjami finansowymi stron trzecich. FCA znajduje się na giełdzie w Nowym Jorku pod symbolem „FCAU” i na Mercato Telematico Azionario pod symbolem „FCA”.

9. Bmw (Bayerische Motoren Werke Ag)

Dzisiaj BMW Group, z 31 obiektami produkcyjnymi i montażowymi w 15 krajach oraz globalną siecią sprzedaży, jest wiodącym światowym producentem samochodów premium i motocykli oraz dostawcą usług finansowych i mobilności premium. Firma znalazła się na liście najlepszych marek samochodów na świecie.

Zysk: 117 mld dolarów

Dzięki markom BMW, MINI i Rolls-Royce BMW Group jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli premium oraz dostawcą usług finansowych premium oraz innowacyjnych usług mobilności. BMW znalazło się na 9 miejscu na liście 10 najlepszych firm samochodowych na świecie.

Grupa obsługuje 31 obiektów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach, a także globalną sieć sprzedaży z przedstawicielami w ponad 140 krajach. W grudniu 2016 roku w firmie zatrudnionych było łącznie 124 729 pracowników.

Dziesięć Nissan

Nissan Motor Company, Ltd. handluje jako japońska Nissan Motor Corporation jest japońskim wielonarodowym producentem samochodów z siedzibą w Nishi-ku, Yokohama. Nissan znalazł się na 10. miejscu na liście najlepszych marek samochodów na świecie.

Od 1999 roku, Nissan jest częścią Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance (Mitsubishi dołączył w 2016 roku), partnerstwa między Nissan i Mitsubishi Motors z Japonii, z Renault z Francji. Od 2013 roku Renault posiada 43,4 proc. udziałów w Nissanie, podczas gdy Nissan posiada 15 proc. udziałów bez głosowania w Renault. Od października 2016 roku Nissan posiada 34% udziałów kontrolnych w Mitsubishi Motors.

Zysk: 96 mld dolarów

Firma sprzedaje swoje samochody pod nazwami Nissan, Infiniti i Datsun z produktami z wydajnością w domu o nazwie Nismo. Firma nazywa się Nissan Zybatsu, teraz nazywa się Nissan Group. Firma znalazła się na liście najlepszych marek samochodów na świecie.

Nissan jest największym na świecie producentem pojazdów elektrycznych (EV), z globalnymi sprzedażami ponad 320 000 pojazdów w pełni elektrycznych od kwietnia 2018 roku. Najbardziej sprzedającym się pojazdem w linii całkowicie elektrycznej jest Nissan LEAF, samochód całkowicie elektryczny i najpopularniejszy na świecie samochód elektryczny plug-in w historii.

Oto lista 10 najlepszych firm samochodowych na świecie.

Przeczytaj więcej o Top 10 firm samochodowych w Indiach.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.